האדריכלות של דוויק-שדה

כל תהליך תכנון מתחיל בהתבוננות והקשבה

כל פרויקט של דוויק-שדה מתחיל בהיכרות עם היזם וסביבתו הבנויה, הקהילתית חברתית וטבעית.
היכרות זו מהווה תשתית לתכנון כולל, תכנון שמחפש את האיזון תוך התחשבות בכל האלמנטים הדרושים לצורך יצירת אדריכלות נבונה ואחראית ועוזר לנו ליצור מקומות שטוב ונעים לגור בם.
התבוננות והקשבה לרצונות הלקוח ולסביבה שבה הוא מעוניין לחיות ולהתפתח בה מייצרים הרמוניה אשר בתכנון אדריכלי לובשת פנים דרך צורה וחומר.
המשרד מתמחה בתכנון מבנים וסביבתם מתוך ראיה ברת קיימא, השואפת לעורר מחשבה על
היחסים בין הסביבה הטבעית לבנויה ולגעת בתווך הזה בכבוד ובהערכה לטבע ולאדם.
בדוויק-שדה אנחנו מעריכים שאדריכלות טובה מטרתה לאפשר אורך חיים איכותי. אדריכלות טובה נמצאת במרווח בין חומרים שנושקים זה לזה ומכאן בחיים אשר היא מאפשרת את קיומם. במבטים חטופים שביכולתנו לתפוס, בתחושה נעימה כשאנחנו חוצים את החלל, בנוחות פיזית ואולי אף התעלות רגשית שמתעוררת כאשר אנחנו מבקרים במבנה מעידים שאולי נתקלנו בכזו אדריכלות.

אדריכלות טבעית / אדריכלות ירוקה

אדריכלות טבעית עבור דוויק-שדה היא יותר משם או הצהרת כוונות: מדובר בהשקפת עולם שמבוססת על היכרות מעמיקה וניסיון עם הנושאים שעל כף המאזניים במציאות המקומית. יש בידינו הידע והאמצעים להציע לכם פתרונות לבניה בחומרים טבעיים בנוסף או כתחליף לחומרים קונבנציונליים (אדמה, סיד, קש, עץ…) ולהתאים את המבנה לתנאים האקלימיים ולתנאי השטח (טופוגרפיה, קרינת שמש, משטר רוחות…) זאת בתכנון תואם אקלים נכון ותוך שימוש בטכניקות וויסות פאסיביות ואקטיביות שונות (תכנון פתחים, הצללות, שימוש נכון בבידוד ומסה, גג ירוק, מיזוג טבעי, מחזור במים…)